Jak ustawić grę zdalną PS4 na komputerach PC i Mac – poradnik

gra zdalna ps4

Co zrobić gdy chcesz grać na PS4 a wszystkie telewizory w domu są zajęte, albo jesteś na wyjeździe mając przy sobie jedynie swój laptop? Nic straconego! Na konsoli PlayStation 4 możesz grać zdalnie używając do tego PC lub Maca. Jak to zrobić? Przekonasz się, że to nic trudnego. Zastosuj się do poniższych kroków.

1. Zainstaluj aplikację Gra zdalna PS4 na swoim komputerze.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić to zainstalowanie aplikacji do zdalnego grania na swoim komputerze. Znajdziesz ją TUTAJ. Zanim to zrobisz sprawdź, czy twój system spełnia minimalne wymagania do odpalenia Gra zdalna PS4. Dla komputerów PC jest to Windows 8.1, 10 lub nowszy, w przypadku Maca to OS X 10.10 lub OS X 10.11

Gdy już ściągniesz i zainstalujesz aplikację na komputerze uruchom ją. Poprosi Cię ona o zalogowanie się na Twoje konto PlayStation. Zrób to.

2. Skonfiguruj swoje PS4.

  • wejdź w Ustawienia
  • następnie Ustawienia połączenia gry zdalnej. 
  • tam zaznacz pole Włącz grę zdalną.

Kolejny krok to ustawienie konsoli jako podstawowej. Zapewne zrobiłeś to już dużo wcześniej zaraz po zakupie PlayStation 4. Jeśli nie to:

  • wejdź w Ustawienia 
  • przejdź do PlayStation Network/Zarządzanie kontami 
  • wybierz Aktywuj jako podstawowe PS4 i kliknij Aktywuj

3. Dopasuj ustawienia gry zdalnej dotyczące wybudzania przez internet.

Bardzo ciekawą opcją gry zdalnej jest wybudzanie konsoli poprzez aplikację komputerową. Innymi słowy pozwoli Ci to na granie z dowolnego miejsca na Ziemi jeśli tylko będzie tam odpowiednio szybki internet. Wszystko co musisz zrobić to:

  • wejdź w Ustawienia 
  • następnie Ustawienia oszczędzania energii
  • przejdź do Ustaw funkcje dostępne w trybie spoczynku
  • zaznacz tam Zachowaj połączenie z InternetemZezwalaj na włączanie PS4 przez sieć

4. Graj!

Od zdalnego grania dzielą Cię już tylko chwile. Podłącz teraz swojego pada kablem USB do komputera i uruchom aplikację Gra zdalna PS4. Kliknij Rozpocznij, zaloguj się jeśli wcześniej tego nie zrobiłeś i voila! Powinieneś zobaczyć ekran startowy Twojej PlayStation 4.

Jak się domyślasz – płynność grania zależy w głównej mierze od prędkości Twojego łącza. Sony zaleca, aby prędkość internetu po obu stronach wynosiła co najmniej 5 Mbit/s oraz zarówno konsola jak i komputer połączone były z siecią przez kabel. Jeśli jednak dziwnym trafem gra zdalna Ci nie działa lub działa bardzo źle to możesz spróbować jeszcze pobawić się w aplikacji ustawieniami rozdzielczości i ilości klatek.

Gra zdalna to niewątpliwie bardzo ciekawa i użyteczna funkcjonalność konsoli PS4. Pozwala na granie gdy nasz standardowy wyświetlacz nie jest dostępny. Gdyby tylko Sony dodało jeszcze obsługę tabletów i telefonów z Androidem oraz iOS to podejrzewam, że byłaby dużo częściej wykorzystywana. 

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *